Élelmiszer-feldolgozás

Az EIT Food az Európai Innovációs és Technológiai Intézet (EIT) egyik tudás- és innovációs közössége, melyet 2016-ban hoztak létre azért, hogy előmozdítása az innovációt az élelmiszeripari rendszerek fenntarthatósága és hatékonysága terén.

Az EIT Food célja az egészségesebb, hozzáférhetőbb és fenntarthatóbb élelmiszeripar megteremtése, az élelmiszerpazarlás csökkentése. Mindezt a kutatás, oktatás és vállalkozásfejlesztés támogatásával valósítja meg, különös figyelmet fordítva a startupokra és az új technológiákra. Partnerei között megtalálhatók vezető egyetemek, kutatóintézetek és vállalatok, amelyek Európa-szerte dolgoznak az élelmiszerrendszerek fejlesztésén.

A „Next Bite” konferencia az EIT Food legnagyobb éves eseménye, amely 2024. október 15-16-án kerül megrendezésre Rómában. A konferencia célja a fenntarthatósági törekvések előmozdítása, az iparági innovációk bemutatása és nem utolsó sorban a kapcsolatteremtés. A konferencia négy téma köré szerveződik:

  1. Élelmiszerek és az egészség kapcsolata

Cél: az emberek egészségének javítása a táplálkozás segítségével, különös tekintettel a krónikus betegségek megelőzésére. Az élelmiszerek minőségének javítása és a fogyasztók egészségtudatos döntéshozatalának támogatása, például a címkézés és oktatás révén. Témák: Jelölés szerepe, az egészséges étkezési szokások, a krónikus betegségek megelőzése táplálkozással, a helyes táplálkozási irányelvek kommunikációja.

  1. Net Zero élelmiszeripari rendszerek

Cél: az élelmiszeripar szén-dioxid mentesítése, amely hozzájárul a klímaváltozás elleni küzdelemhez és a fenntarthatósághoz. A fenntartható mezőgazdasági gyakorlatok és a körforgásos gazdaság elvei alapján az élelmiszertermelés és feldolgozás környezeti terhelésének csökkentésére fókuszál. Témák: Klímaváltozás hatása az élelmiszertermelésre, karbonlábnyom csökkentési stratégiák, zéró hulladék gyakorlatok, fenntartható mezőgazdasági technológiák és az innováció szerepe a kibocsátások mérséklésében.

  1. Méltányos és ellenálló élelmiszerlánc

Cél: Az élelmiszerellátási lánc igazságosságának és rugalmasságának biztosítása, amely képes kezelni a globális kihívásokat, mint például az élelmezésbiztonság kérdései. Célja, hogy az élelmiszerek mindenki számára elérhetők legyenek és a közösségek, rendszerek ellenállóbbá váljanak a külső sokkhatásokkal szemben. Témák: Helyi élelmiszertermelés előmozdítása, élelmiszerellátás fenntarthatósága, szociális igazságosság az élelmiszeriparban, a vidéki közösségek támogatása, nemzetközi kereskedelmi és élelmiszerellátási láncok rugalmasságának növelése.

  1. Agrár és élelmiszeripari technológiai innovációk

Cél: Az innovatív vállalkozások és startupok támogatása az élelmiszeriparban, lehetőséget kínálva új technológiák bemutatására és befektetések szerzésére. Célja az élelmiszeripar digitalizálása és a technológiai megoldások előmozdítása, amelyek javíthatják az élelmiszertermelés és feldolgozás hatékonyságát és fenntarthatóságát. Témák: Digitális innovációk az élelmiszeriparban, automatizáció, big data alkalmazások, fenntartható mezőgazdasági modellek, technológiai startupok piaci bevezetése.

A négy blokk tükrözi a „Next Bite” konferencia célkitűzéseit: a fenntarthatóság és innováció előmozdítását az élelmiszeriparban, a jövő élelmiszerrendszereinek fejlesztését és a társadalmi-gazdasági kihívások kezelését. Az esemény lehetőséget biztosít a résztvevőknek, hogy megismerjék a legújabb iparági trendeket, kapcsolatokat építhessenek és közösen dolgozzanak a fenntarthatóbb jövőért. Az érdeklődők bővebb információkat az https://www.eitfood.eu/next-bite oldalon találnak.

 

Forrás: https://www.eitfood.eu/next-bite

NAK / Oláh István

Címkék:

Kapcsolat

Nemzeti Agrárgazdasági Kamara

Székhely: 1115 Budapest, Bartók Béla út 105-113. (Bartók Udvar)

Adószám: 18399257-2-43

E-mail: ugyfelszolgalat@nak.hu

Zöld szám: +36 80 900 365

Személyes ügyfélfogadás

 

Falugazdász iroda elérhetősége

Őstermelői adatok lekérdezése

Youtube

Facebook

LinkedIn

Instagram

X

Válassza ki a kívánt ügyintézés típusát!

Felhívjunk tagjaink figyelmét, hogy ügyintéző felületünk átalakult. A részletekről érdeklődjön ITT.
  • TagnyilvántartásTagnyilvántartásban szereplő adatok megtekintése, módosítás bejelentése.
  • Tagdíj ügyintézésTagdíjjal kapcsolatos ügyintézés, korrekciós felület, online fizetés, bizonylatok letöltése
  • Ügyfélszolgálati ügyekTagsággal, tagdíjjal kapcsolatos ügyek intézése, egyenleginformáció, illetve egyéb kérdések és kérések ami a tagságot érintik.
  • SzaktanácsadásSzaktanácsadói tevékenységgel kapcsolatos adatok megtekintése, módosítások kezdeményezése, akkreditált rendezvények listájának elérése.
  • Őstermelői/ ŐCSG nyilvántartással kapcsolatos ügyekAz őstermelők és az őstermelők családi gazdasága nyilvántartásba vételével, adatmódosítással, törléssel kapcsolatos ügyintézési elérhetőségek.
  • Családi mezőgazdasági társaságok nyilvántartásával kapcsolatos ügyintézésA családi mezőgazdasági társaságok minősítés kérelmezésének, adatmódosítás bejelentésének, minősítés törlésének ügyintézési elérhetősége.
  • Mezei őrszolgálatokElektronikus ügyintézés önkormányzatoknak a mezei őrszolgálatok nyilvántartásával és a fenntartásukhoz nyújtott állami hozzájárulás iránti kérelmek benyújtásához.
  • 1 ha alatti belterületi telkek mezőgazdasági művelésének igazolásaAz 1 hektár alatti, művelés alól kivett belterületi telkek szőlő, szántó, gyümölcsös, kert művelési ág szerinti megművelésének igazolása iránti kérelmek benyújtása elektronikus úton.
  • Duális képzőhelyek nyilvántartásba vételi kérelemA gazdálkodó szervezetek elektronikus úton is benyújthatják kérelmüket a duális képzőhelyek nyilvántartásába történő felvételükre.
  • Földművesek / Mezőgazdasági termelő szervezetekFöldműves nyilvántartásba vételhez igazolás kiállítása természetes személy esetében arról, hogy a természetes személy kérelmező a mezőgazdasági tevékenységet a kérelem benyújtását megelőző öt évből legalább három évben saját nevében és saját kockázatára folyamatosan folytatta, de az árbevétel - a három év alatt vagy ennek években meghatározott részében - azért maradt el, mert a mező-, erdőgazdasági célú beruházás még nem hasznosulhatott, illetőleg arról, hogy a szervezet legalább egy vezető tisztségviselője vagy a cégvezetője 3 éves üzemi gyakorlattal rendelkezik.
  • Kamarai meghatalmazásKamarai meghatalmazás létesítésének lehetősége az ügyfél számára elektronikus úton. A kamarai meghatalmazás alapján a Nemzeti Agrárgazdasági Kamara eljárhat ügyfelei érdekében az agrártámogatásokkal kapcsolatos elektronikus ügyintézésben.
  • Okmányhitelesítés kérelemSzármazási bizonyítványok hitelesítése, kiadása, egyéb kereskedelmi dokumentumok láttamozása, valamint ezek nyilvántartása.
  • Szakmai ellenőrzési szakértői névjegyzék pályázati űrlapjaPályázati lehetőség a szakmai ellenőrzési szakértői névjegyzékbe kerüléshez, az agrár duális képzőhelyek nyilvántartásba-vételénél szakértői feladatok ellátása érdekében.
  • Vizsgafelügyelői névjegyzékPályázat benyújtása a Nemzeti Agrárgazdasági Kamara által nyilvántartott viszgafelügyelői névjegyzékbe.
X

Válassza ki a kívánt ügyintézés típusát!

Felhívjunk tagjaink figyelmét, hogy ügyintéző felületünk átalakult. A részletekről érdeklődjön ITT.
X

E-ÜGYINTÉZÉS KAMARAI BELÉPÉS

...
Az e-Iroda felületre történő belépést követően tagságával és tagdíjával kapcsolatos ügyeket intézhet. Amennyiben szaktanácsadói tevékenységet végez, úgy a belépést követően tevékenységéhez kapcsolódó adatai is megjelennek.

Ha Ön még nem rendelkezik Kamarai nyilvántartási számmal, keresse fel ügyfélszolgálatunkat.

Hasznos tudnivalók az e-Iroda használatához


Lépjen be Kamarai nyilvántartási száma és jelszava megadásával!
Emlékezzen rám