Erdőgazdálkodás

Ezúton szeretnénk felhívni az erdőgazdálkodók, erdészeti vállalkozások figyelmét a Széchenyi Terv Plusz (2021-2027) keretében nemrég megjelent, a címben is jelzett KKV-k innovációs képességének támogatása (GINOP Plusz 2.1.3-24) megnevezésű pályázati felhívásra.

A tájékoztatást azért adjuk közre, mert maga a felhívás nem zárja ki a lehetőségét annak, hogy erdészeti vállalkozások, erdőgazdálkodók is pályázzanak a felhívás szerinti innovációs tevékenységre.

Pályázatot mikro- és kisvállalkozások nyújthatnak be, akik jogi forma szerint kettős könyvvitelt vezető gazdasági társaságok (Kft., Rt., Kkt. vagy Bt.).

A pályázat 2024.október 29. és 2025. április 22. között három alkalommal, egyenként két hétre elkülönített beadási időszakokban nyújtható be.

Támogatható tevékenységek: 

Választható, önállóan támogatható tevékenységek:

A vállalkozások üzleti folyamat innovációs tevékenységei:

  • termelési, gyártási folyamat innovációs tevékenységek; és/vagy
  • marketing és/vagy értékesítési innovációs tevékenységek; és/vagy
  • szervezeti innovációs (adminisztratív és menedzsment fejlesztés) tevékenységek; és/vagy
  • logisztikai innovációs tevékenységek.

Kötelezően megvalósítandó, önállóan nem válaszható tevékenységek:

  • üzleti folyamat innovációhoz kapcsolódó beruházás;
  • projekt előkészítési tevékenység (innovációs tanácsadás igénybevétele a projekt előkészítéséhez);
  • innovációs projektet támogató tevékenységek (projektmenedzsment, kötelezően előírt nyilvánosság, horizontális tevékenységek, rezsi).

A pályázható összeg: minimum 20 millió, maximum 50 millió Ft. A pályázott támogatáson túlmenően a projektet legalább 30 % önerővel szükséges megvalósítani.

Tájékoztatásként leírjuk, hogy a Felhívás 1.2. fejezet 15) pontja szerint nem nyújtható támogatás azon támogatást igénylő részére:

amely vállalkozás mezőgazdasági termelőnek minősül – azaz olyan természetes vagy jogi személyek részére, amelyek a támogatási kérelem benyújtását megelőző jóváhagyott, lezárt, teljes üzleti év éves beszámoló szerinti árbevételének legalább 50%-a mezőgazdasági tevékenységből származik.”

A mezőgazdasági tevékenységből származó árbevétel számítási módszertanát a felhívás 5. sz. szakmai melléklete tartalmazza. A Felhívásban foglaltak alapján mezőgazdasági tevékenységnek minősül a Gazdasági Tevékenységek Egységes Ágazati Osztályozási Rendszere TEÁOR’08 szerint a 01 nemzetgazdasági ág alá besorolt tevékenységek, valamint a 1102 számú szőlőbortermelés szakágazat alá besorolt tevékenység, amennyiben az saját termelésű szőlőből készült szőlőbortermelésre irányul.

Mezőgazdasági tevékenységnek számít továbbá a TEÁOR’08 szerint 017 számú vadgazdálkodási tevékenység is.

Az erdőgazdálkodási tevékenységek azonban, beleértve a vadon termő egyéb erdei termékek gyűjtését is, a TEÁOR’08 szerinti 02 nemzetgazdasági ág alá tartoznak.

A fentiek alapján tehát az erdőgazdálkodásból származó árbevétel ezen pályázati felhívás alapján nem minősül mezőgazdasági tevékenységből származó árbevételnek. Alapvetően erre alapozva tartottuk fontosnak az erdőgazdálkodók és erdészeti vállalkozások tájékoztatását.

Akinek az érdeklődését felkeltette a röviden ismertetett lehetőség, annak javasoljuk, hogy alaposan tanulmányozza át a pályázati felhívást, mivel számos további elvárást határoz meg a pályázóval és a tervezett tevékenységgel kapcsolatban egyaránt. Egyben jelezzük azt is, hogy a pályázat összetettsége miatt - a pályázati lehetőséggel élni tudó szűkebb kör számára is - javasolt pályázatírásban, projektmenedzsmentben jártas szakemberek bevonása, illetve - a felhívás szerint – a projekt előkészítés szakaszában kötelező is az adott témában szakértőt igénybe venni.

Bízunk benne, hogy az általunk közzétett információk minél több szakmabeli vállalkozás figyelmét felkeltik, és lesznek olyanok, akik eredményesen élni is tudnak a pályázat nyújtotta lehetőséggel.

A pályázati dokumentáció itt érhető el.

 

NAK / Csomós János, dr. Skobrák György

Címkék:

Kapcsolat

Nemzeti Agrárgazdasági Kamara

Székhely: 1115 Budapest, Bartók Béla út 105-113. (Bartók Udvar)

Adószám: 18399257-2-43

E-mail: ugyfelszolgalat@nak.hu

Zöld szám: +36 80 900 365

Személyes ügyfélfogadás

 

Falugazdász iroda elérhetősége

Őstermelői adatok lekérdezése

Youtube

Facebook

LinkedIn

Instagram

X

Válassza ki a kívánt ügyintézés típusát!

Felhívjunk tagjaink figyelmét, hogy ügyintéző felületünk átalakult. A részletekről érdeklődjön ITT.
  • TagnyilvántartásTagnyilvántartásban szereplő adatok megtekintése, módosítás bejelentése.
  • Tagdíj ügyintézésTagdíjjal kapcsolatos ügyintézés, korrekciós felület, online fizetés, bizonylatok letöltése
  • Ügyfélszolgálati ügyekTagsággal, tagdíjjal kapcsolatos ügyek intézése, egyenleginformáció, illetve egyéb kérdések és kérések ami a tagságot érintik.
  • SzaktanácsadásSzaktanácsadói tevékenységgel kapcsolatos adatok megtekintése, módosítások kezdeményezése, akkreditált rendezvények listájának elérése.
  • Őstermelői/ ŐCSG nyilvántartással kapcsolatos ügyekAz őstermelők és az őstermelők családi gazdasága nyilvántartásba vételével, adatmódosítással, törléssel kapcsolatos ügyintézési elérhetőségek.
  • Családi mezőgazdasági társaságok nyilvántartásával kapcsolatos ügyintézésA családi mezőgazdasági társaságok minősítés kérelmezésének, adatmódosítás bejelentésének, minősítés törlésének ügyintézési elérhetősége.
  • Mezei őrszolgálatokElektronikus ügyintézés önkormányzatoknak a mezei őrszolgálatok nyilvántartásával és a fenntartásukhoz nyújtott állami hozzájárulás iránti kérelmek benyújtásához.
  • 1 ha alatti belterületi telkek mezőgazdasági művelésének igazolásaAz 1 hektár alatti, művelés alól kivett belterületi telkek szőlő, szántó, gyümölcsös, kert művelési ág szerinti megművelésének igazolása iránti kérelmek benyújtása elektronikus úton.
  • Duális képzőhelyek nyilvántartásba vételi kérelemA gazdálkodó szervezetek elektronikus úton is benyújthatják kérelmüket a duális képzőhelyek nyilvántartásába történő felvételükre.
  • Földművesek / Mezőgazdasági termelő szervezetekFöldműves nyilvántartásba vételhez igazolás kiállítása természetes személy esetében arról, hogy a természetes személy kérelmező a mezőgazdasági tevékenységet a kérelem benyújtását megelőző öt évből legalább három évben saját nevében és saját kockázatára folyamatosan folytatta, de az árbevétel - a három év alatt vagy ennek években meghatározott részében - azért maradt el, mert a mező-, erdőgazdasági célú beruházás még nem hasznosulhatott, illetőleg arról, hogy a szervezet legalább egy vezető tisztségviselője vagy a cégvezetője 3 éves üzemi gyakorlattal rendelkezik.
  • Kamarai meghatalmazásKamarai meghatalmazás létesítésének lehetősége az ügyfél számára elektronikus úton. A kamarai meghatalmazás alapján a Nemzeti Agrárgazdasági Kamara eljárhat ügyfelei érdekében az agrártámogatásokkal kapcsolatos elektronikus ügyintézésben.
  • Okmányhitelesítés kérelemSzármazási bizonyítványok hitelesítése, kiadása, egyéb kereskedelmi dokumentumok láttamozása, valamint ezek nyilvántartása.
  • Szakmai ellenőrzési szakértői névjegyzék pályázati űrlapjaPályázati lehetőség a szakmai ellenőrzési szakértői névjegyzékbe kerüléshez, az agrár duális képzőhelyek nyilvántartásba-vételénél szakértői feladatok ellátása érdekében.
  • Vizsgafelügyelői névjegyzékPályázat benyújtása a Nemzeti Agrárgazdasági Kamara által nyilvántartott viszgafelügyelői névjegyzékbe.
X

Válassza ki a kívánt ügyintézés típusát!

Felhívjunk tagjaink figyelmét, hogy ügyintéző felületünk átalakult. A részletekről érdeklődjön ITT.
X

E-ÜGYINTÉZÉS KAMARAI BELÉPÉS

...
Az e-Iroda felületre történő belépést követően tagságával és tagdíjával kapcsolatos ügyeket intézhet. Amennyiben szaktanácsadói tevékenységet végez, úgy a belépést követően tevékenységéhez kapcsolódó adatai is megjelennek.

Ha Ön még nem rendelkezik Kamarai nyilvántartási számmal, keresse fel ügyfélszolgálatunkat.

Hasznos tudnivalók az e-Iroda használatához


Lépjen be Kamarai nyilvántartási száma és jelszava megadásával!
Emlékezzen rám