REL együttműködés

Pécsre érkezett a Nemzeti Agrárgazdasági Kamara és a Magyar Nemzeti Vidéki Hálózat Helyi termék rendezvénye. A baranyai megyeszékhelyen a közel száz érdeklődőt Rittlinger József, a NAK vármegyei elnöke köszöntötte.

Beszédében elmondta, hogy ezelőtt 10 évvel a térségben még alig foglalkoztak helyi és kézműves termék előállításával az emberek, most pedig örömmel látja, hogy teltházzal zajlik ez a rendezvény is. Kiemelte a fiatalok szerepét az agráriumban, akik egyre nagyobb számban vállalnak szerepet a családi gazdaságokban.

Dr. Horváth Zoltán, Baranya vármegye főispánja házigazdaként köszöntötte a jelenlévőket, és örömmel tájékoztatta őket arról, hogy a Terület- és Településfejlesztési Operatív Program és a Vidékfejlesztési Program keretéből számos településen épültek piacterek, és nyíltak helyi piacok, melyek működése sikeres a vármegyében. Aktív gazdálkodóként érti és érzi a termelők problémáit, és biztosította őket együttműködéséről a támogatási és pályázati kérdéseik esetén.

A mai napon is színvonalas, hasznos előadásokat hallhattak a résztvevők. Dr. Rományi Béla osztályvezető az élelmiszergazdaság sajátosságairól, fejlődési lehetőségeiről tartotta meg előadását, mely ismertette a 2014-2020-as időszak eredményeit, a COVID világjárvány során végzett felmérések eredményeit, valamint a magyar EU elnökség időszakában várható, élelmiszerelőállítókat érintő tevékenységeket. Előadásában felhívta figyelmét a www.magyarelelmiszterkonyv.hu oldalra, mely a hazai forgalmazású élelmiszerek és élelmiszer-összetevők csoportjainak, illetve egyes élelmiszereknek a minőségére, biztonságára és jelölésére, valamint vizsgálatuk során alkalmazandó módszerekre vonatkozó szabályozások gyűjteménye. A Magyar Élelmiszerkönyv célja, hogy iránymutatást adjon a gyártóknak, és tájékoztatást a lakosságnak az elvárt, megbízható minőségű termékekről, azok összetételi jellemzőiről, tisztességes gyártási gyakorlatukról és az ellenőrzésük során alkalmazandó vizsgálati módszerekről.

A NÉBIH osztályvezetői, dr. Gombik Zsuzsanna és Tóth Dávid a Kistermelői rendelet által biztosított lehetőségekről és korlátozásokról, a termékek piacra jutásának és feldolgozásának feltételeiről tartották meg előadásukat.

A Kislépék Egyesület elnöke, dr. Kujáni Katalin az aktuális helyi termék trendekről, az értékesítés lehetőségeiről, a Rövid Ellátási Láncok hazai és nemzetközi jó példáit ismertette a hallgatósággal, majd az előadások során Szegedyné dr. Fritz Ágnes zárta, aki a helyi élelmiszerjelölés rejtelmeibe vezette be a termelőket.

A rendezvény során a Kormányhivatal aulájában helyi termelők számára biztosítottunk bemutatkozási lehetőséget, valamint a Kiváló Minőségű Élelmiszer védjegyről kaphattak információt az érdeklődők a NÉBIH munkatársaitól.

Pécsen és a rendezvénysorozat többi állomásán is megismerhetjük a miskolci Hagyó Kft. borászati, söripari, lepárló- és gyümölcsfeldolgozó berendezéseit, melyek kisgazdaságok és közösségek számára ideálisak.

 

Forrás: MNVH

Címkék:

Kapcsolat

Nemzeti Agrárgazdasági Kamara

Székhely: 1115 Budapest, Bartók Béla út 105-113. (Bartók Udvar)

Adószám: 18399257-2-43

E-mail: ugyfelszolgalat@nak.hu

Zöld szám: +36 80 900 365

Személyes ügyfélfogadás

 

Falugazdász iroda elérhetősége

Őstermelői adatok lekérdezése

Youtube

Facebook

LinkedIn

Instagram

X

Válassza ki a kívánt ügyintézés típusát!

Felhívjunk tagjaink figyelmét, hogy ügyintéző felületünk átalakult. A részletekről érdeklődjön ITT.
  • TagnyilvántartásTagnyilvántartásban szereplő adatok megtekintése, módosítás bejelentése.
  • Tagdíj ügyintézésTagdíjjal kapcsolatos ügyintézés, korrekciós felület, online fizetés, bizonylatok letöltése
  • Ügyfélszolgálati ügyekTagsággal, tagdíjjal kapcsolatos ügyek intézése, egyenleginformáció, illetve egyéb kérdések és kérések ami a tagságot érintik.
  • SzaktanácsadásSzaktanácsadói tevékenységgel kapcsolatos adatok megtekintése, módosítások kezdeményezése, akkreditált rendezvények listájának elérése.
  • Őstermelői/ ŐCSG nyilvántartással kapcsolatos ügyekAz őstermelők és az őstermelők családi gazdasága nyilvántartásba vételével, adatmódosítással, törléssel kapcsolatos ügyintézési elérhetőségek.
  • Családi mezőgazdasági társaságok nyilvántartásával kapcsolatos ügyintézésA családi mezőgazdasági társaságok minősítés kérelmezésének, adatmódosítás bejelentésének, minősítés törlésének ügyintézési elérhetősége.
  • Mezei őrszolgálatokElektronikus ügyintézés önkormányzatoknak a mezei őrszolgálatok nyilvántartásával és a fenntartásukhoz nyújtott állami hozzájárulás iránti kérelmek benyújtásához.
  • 1 ha alatti belterületi telkek mezőgazdasági művelésének igazolásaAz 1 hektár alatti, művelés alól kivett belterületi telkek szőlő, szántó, gyümölcsös, kert művelési ág szerinti megművelésének igazolása iránti kérelmek benyújtása elektronikus úton.
  • Duális képzőhelyek nyilvántartásba vételi kérelemA gazdálkodó szervezetek elektronikus úton is benyújthatják kérelmüket a duális képzőhelyek nyilvántartásába történő felvételükre.
  • Földművesek / Mezőgazdasági termelő szervezetekFöldműves nyilvántartásba vételhez igazolás kiállítása természetes személy esetében arról, hogy a természetes személy kérelmező a mezőgazdasági tevékenységet a kérelem benyújtását megelőző öt évből legalább három évben saját nevében és saját kockázatára folyamatosan folytatta, de az árbevétel - a három év alatt vagy ennek években meghatározott részében - azért maradt el, mert a mező-, erdőgazdasági célú beruházás még nem hasznosulhatott, illetőleg arról, hogy a szervezet legalább egy vezető tisztségviselője vagy a cégvezetője 3 éves üzemi gyakorlattal rendelkezik.
  • Kamarai meghatalmazásKamarai meghatalmazás létesítésének lehetősége az ügyfél számára elektronikus úton. A kamarai meghatalmazás alapján a Nemzeti Agrárgazdasági Kamara eljárhat ügyfelei érdekében az agrártámogatásokkal kapcsolatos elektronikus ügyintézésben.
  • Okmányhitelesítés kérelemSzármazási bizonyítványok hitelesítése, kiadása, egyéb kereskedelmi dokumentumok láttamozása, valamint ezek nyilvántartása.
  • Szakmai ellenőrzési szakértői névjegyzék pályázati űrlapjaPályázati lehetőség a szakmai ellenőrzési szakértői névjegyzékbe kerüléshez, az agrár duális képzőhelyek nyilvántartásba-vételénél szakértői feladatok ellátása érdekében.
  • Vizsgafelügyelői névjegyzékPályázat benyújtása a Nemzeti Agrárgazdasági Kamara által nyilvántartott viszgafelügyelői névjegyzékbe.
  • Egyéb NAK megkeresésNAK együttes védjegy használata, Jogsegélyszolgálat, Közérdekű adat megismerési iránti igény, Közhiteles adatbázisban való adatjavítás kérés, Védjegy bejelentés, Egyéb (Egyéb típusú ügy(menet) indítása előtt kérjük, győzödjön meg róla, hogy fenti választható űrlap kategóriák között, nincs-e megfelelő, mert konkrét ügytípus választással az ügyintézési idő jelentősen csökkenthető!)
X

Válassza ki a kívánt ügyintézés típusát!

Felhívjunk tagjaink figyelmét, hogy ügyintéző felületünk átalakult. A részletekről érdeklődjön ITT.
X

E-ÜGYINTÉZÉS KAMARAI BELÉPÉS

...
Az e-Iroda felületre történő belépést követően tagságával és tagdíjával kapcsolatos ügyeket intézhet. Amennyiben szaktanácsadói tevékenységet végez, úgy a belépést követően tevékenységéhez kapcsolódó adatai is megjelennek.

Ha Ön még nem rendelkezik Kamarai nyilvántartási számmal, keresse fel ügyfélszolgálatunkat.

Hasznos tudnivalók az e-Iroda használatához


Lépjen be Kamarai nyilvántartási száma és jelszava megadásával!
Emlékezzen rám